27 marca 2023

Byliśmy na COSMOPROF 2023

Cosmoprof Worldwide Bologna to 3-shows-event o unikalnej koncepcji targowej.
Powierzchnia wystawiennicza obejmuje całe centrum wystawiennicze BolognaFiere (powierzchnia brutto 200 000 m2) i jest dedykowana wszystkim różnym sektorom przemysłu kosmetycznego. Różne daty otwarcia i zamknięcia dla poszczególnych sektorów ułatwiają wszystkim planowanie i maksymalizują możliwości biznesowe i networkingowe.

BIZNES I NETWORKING
Cosmoprof Worldwide Bologna pomaga wzmocnić Twoje kontakty, dotrzeć do nowych perspektyw i klientów oraz przebić się na nowe rynki. Nigdy nie przestajemy szukać nowych kupców z całego świata, aby zwiększyć możliwości biznesowe przed i podczas targów. Wspieramy wizyty kupców poprzez usługi online i onsite oraz dedykowane wsparcie.

EDUKACJA I WYDARZENIA
Cosmoprof Worldwide Bologna to nie tylko targi. To prawdziwy wyznacznik trendów dla całej branży beauty. Co roku na scenie pojawiają się wizjonerzy branży, eksperci w dziedzinie urody i międzynarodowi prelegenci, którzy poruszają największe tematy związane z branżą kosmetyczną i prognozują, co będzie dalej.

PROJEKTY SPECJALNE
Cosmoprof Worldwide Bologna służy również jako launchpad dla nowych produktów i rozwiązań. Dzięki naszym specjalnym projektom i wydarzeniom pomagamy wystawcom zaprezentować ich największe przełomy, a kupującym tworzyć historie sukcesu.

Cosmoprof Worldwide Bologna odbędzie się w dniach od 16 do 20 marca 2023 roku.
Po doskonałych wynikach ostatniej edycji, z 220 057 odwiedzającymi z ponad 140 krajów i ponad 2 700 firmami wystawiającymi z 70 krajów, BolognaFiere Cosmoprof jest już w trakcie pracy nad edycją zgodną z oczekiwaniami i potrzebami sektora w ciągłej ewolucji.

Dzięki firmom i profesjonalistom, którzy w ostatnich dniach uczestniczyli w Cosmoprof Worldwide Bologna, edycja 2022 była podstawowym krokiem do przywrócenia zaufania do całego sektora. Masowa obecność międzynarodowych operatorów podkreśliła, jak Cosmoprof Worldwide Bologna jest nadal strategicznym obserwatorium analizującym przemiany i trendy na rynku. Dlatego też fundamentalne znaczenie ma współpraca z interesariuszami, stowarzyszeniami i instytucjami w celu ożywienia branży. Stąd decyzja o zaangażowaniu społeczności Cosmoprof w ankietę, aby zaplanować edycję 2023 od wspólnej i solidnej podstawy.

Zgodnie z zebranymi uwagami, kolejne wydarzenie odbędzie się w marcu, czyli w okresie najbardziej odpowiednim do wprowadzania produktów na główne rynki, bez nakładania się na międzynarodowe święta i uroczystości. Obszary poświęcone łańcuchowi dostaw i kanałowi detalicznemu Cosmopack i Cosmo | Perfumery & Cosmetics będą aktywne od czwartku 16 do soboty 18 marca 2023, aby skoncentrować obecność operatorów z zagranicy w dni powszednie. Pawilony Cosmo | Hair & Nail & Beauty Salon dedykowane kanałowi profesjonalnemu będą otwarte od piątku 17 do poniedziałku 20 marca, 2023, aby powitać zarówno międzynarodowych dystrybutorów, jak i operatorów salonów fryzjerskich i centrów piękności w ich dni wolne od pracy.

BolognaFiere Cosmoprof zorganizuje specjalne inicjatywy, aby zbliżyć się do 54 edycji, utrzymując stały dialog z operatorami.